Monika Kowalczyk

 

WYSTAWA NA DWORCU WSCHODNIM W WARSZAWIE

 

W dniach 11.03.2014 -25.03.2014 w Galerii Open na Dworcu Wschodnim w Warszawie zaprezentujemy wystawę fotograficzną „5 Days Trip”, nad którą patronat objęła Fundacja KADRY ZE ŚWIATA.

Jest to unikatowy projekt prezentujący nocne fotografie pięciu europejskich stolic: Warszawy, Budapesztu, Pragi, Wiednia oraz Bratysławy.

W ciągu kilkudniowej wyprawy pomysłodawcy idei przemierzyli 2 500 km i wykonali niemal trzynaście tysięcy zdjęć ukazujących piękno i urok tych miast, jednak nie w, wydawałoby się oczywistym, blasku dnia, ale w czasie snu ich mieszkańców.

O autorach:

Kacper Bartczak,

Absolwent studium fototechnicznego w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2010 r. asystent w pracowni podstaw fotografii na wydziale Grafiki warszawskiego ASP. Od 2007 do chwili obecnej grafik w Fotowydruki.com. Związany również z instytucją szkoleniową Good Photo, w której poza szkoleniami piastuje stanowisko  foto-edytora.  Zajmuje się głównie fotografią portretową, pejzażową i kreacyjną. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych w kraju i za granicą. Współzałożyciel grupy artystycznej „Slowphoto” z którą wykonał między innymi głośne projekty „Totalitarne Kolodiony”, „1h4RP” czy „Faszyści fotografii”.

 

Marek Szymczakowski,

Fotografią zajmuje się od wielu lat a od 2010 roku ze szczególnym zamiłowaniem do fotografii architektury i fotografii nocnej. Jego prace prezentowane były między innymi w Oranżerii Pałacu w Wilanowie oraz w Galerii Open w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu.

Autor jest założycielem Klubu Miłośników Fotografii Nocnej i szkoleniowcem firmy Good-Photo lidera w branży szkoleń fotograficznych, mającej na swoim koncie przeszło 4,5 tys. przeszkolonych osób w całej Polsce. Poza fotografią nocną zajmuje się fotografią architektury oraz tworzeniem filmów promujących miasta, regiony, firmy oraz ludzi.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja KADRY ZE ŚWIATA