Czas na WARSZTATY fotograficzno-podróżnicze dla młodzieży

 oko przy aparacie   _MG_7654.n

Projekt Wykadruj sobie ciekawe życie
Rusza już w czerwcu!

To bezpłatne weekendowe warsztaty fotograficzne i podróżnicze dla młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych.

 

Zapytanie dotyczące projektu skierowaliśmy do placówek z Warszawy i swoją deklarację udziału w projekcie zgłosiło 5 z nich:
 • Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny „KOŁO z dzielnicy Wola
 • Dom Dziecka nr 2 im. J. Korczaka, z dzielnicy Wola,
 • Dom Dziecka nr 2 im. J. Korczaka, z dzielnicy Wola Dom Dziecka Nr 1 „NASZ DOM” z Bielan
 • Zespół Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „DZIADKA” ze Śródmieścia
 • Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci

Co chcemy zrobić? Co chcemy osiągnąć?

Celem naszych warsztatów jest obudzenie w młodzieży chęci do aktywności pozaszkolnej, do rozwoju osobistego oraz przede wszystkim do podniesienia poziomu wiedzy z geografii, religioznawstwa oraz znajomości kultury innych państw. W dalszej perspektywie kiedy młodzież zacznie się angażować w zajęcia pozaszkolne, będzie miała szansę odnaleźć swoją osobistą pasję, co może pozytywnie wpłynąć na jej poczucie własnej wartości i dalsze wybory życiowe.
Nasze cele chcemy zrealizować angażując tych młodych ludzi w dwie aktywności, które są dla nich bardzo atrakcyjne i kojarzą się im z przyjemnością.
Pierwszym krokiem jest spotkanie z fotografią, dzięki której nauczą się konkretnych umiejętności technicznych: światłoczułość, czas naświetlania, perspektywa, wywoływanie odbitek czy poznawanie technik fotograficznych (fotografia otworkowa). W dzisiejszych czasach kiedy młodzież niemal nałogowo robi zdjęcia telefonami komórkowymi umiejętność zrobienia dobrego zdjęcia nabiera dla młodych ludzi dodatkowego znaczenia. Dlatego tak łatwo nam zachęcić wychowanków Domów Dziecka do uczestnictwa w naszych warsztatach. Dzięki temu młodzież przekonuje się, że fizyka i chemia może być ciekawa a jej znajomość bardzo potrzeba.
Drugim tematem, nad którym pracujemy podczas warsztatów są podróże i wszystko co jest z nią związane (języki, wiedza geograficzna, znajomość kultury itd.).  Poprzez quizy, układanki, gry oraz spotkania z podróżnikami, którzy prezentują zdjęcia oraz opowiadają o swoich przygodach i osiągnięciach z jednej strony inspirujemy tych młodych ludzi do poznawania świata z drugiej utrwalamy ich wiedzę na temat omawianych państw. Podróżowanie jest atrakcyjne dla młodzieży dlatego również te warsztaty cieszą się dużą popularnością. Zapraszani przez nas goście to młodzi ludzie, którzy w środowisku podróżniczym osiągnęli jakiś sukces. Są aktywni, prowadzą blogi podróżnicze i najczęściej byli w bardzo egzotycznych miejscach. Chcemy przez to dać wychowankom placówek szansę na poznanie ciekawych osób i być może odnalezienia nowych autorytetów. Wszystkie quizy, gry i spotkania mają na celu sprawdzenie i podniesienie wiedzy o różnych krajach a także uświadomienie młodym ludziom jakie możliwości daje znajomość języków obcych.

 

TERMINY

Warsztaty podróżnicze
      • 06-07 czerwca 2015 r. (weekend)
Warsztaty fotograficzne
Terminy:
      • 20-21 czerwca 2015 r. (weekend)
      • 27-28 czerwca 2015 r. (weekend) –

 

Osoba do kontaktu: Wioletta Pietrucha, tel. 697 901 353, e-mail: kadryzeswiata@gmail.com