Relacja z kolejnych warsztatów podróżniczych

Anna Cymerman oraz Kinga (jedna z uczestniczek)

Warsztaty Podróżnicze z dziećmi i młodzieżą

 

10462703_729511613781518_2014647692488529076_n
Na początku czerwca 2014 odbyły się warsztaty podróżnicze. Do Kraśnika przyjechało 30 wychowanków Domów Dziecka z województwa lubelskiego – Łabunia, Janowa Podlaskiego, Kraśnika i dwóch Domów Dziecka z Lublina.
Zajęcia z grupą dzieci, a w zasadzie młodzieży, bo w wieku 14-18 lat  poprowadziły nasze kadrowiczki Monika Kowalczyk i Joasia Miturska. Czego dowidzieli się tym razem nasi podopieczni? Przeczytajcie relację jednej z uczestniczek – Kingi:
Dnia 7 czerwca mieliśmy okazję brać udział w warsztatach podróżniczych, które miały miejsc na terenie Wiosce w Kraśniku.
Zajęcia z nami prowadziły prawdziwe podróżniczki. Tematem naszego spotkania było właśnie podróżowanie. Uczestniczyliśmy w wielu zadaniach oraz zabawach. Najwięcej nauczyliśmy się poprzez pracę w grupach. Zauważyliśmy, że poprzez współpracę można dużo więcej niż w pojedynkę.
Zabawy i gry były różnorodne, ale wszystkie miały to do siebie, że wymagały wkładu pracy i pomyślunku. Dużo rozmawialiśmy o różnych sprawach związanych z podróżowaniem m. in. o tym co bierzemy pod uwagę wybierając cel podróży, co nam pozostaje po podróżach i dlaczego ludzie podróżują, bądź nie. Najfajniejsze było to, że było przy tym dużo zabawy i śmiechu. To bardzo pomagało nam w pracy, ale nie tylko to. Zadbano również, o to byśmy mieli poczęstunek i krótkie przerwy.
Uważamy, że te zajęcia są bardo przydatne i wiele wnoszą w nasze życie. Nigdy nie dowiemy się więcej o podróżach niż od ich prawdziwych pasjonatów, którzy niektóre swoje marzenia związane z wycieczkami już zrealizowali. Mieliśmy super okazję do przedstawienia swoich pomysłów i planów mówiąc o „wymarzonej podróży”. Wszystkie pomysły, jak to słusznie stwierdziła pani Monika, są dobre. Nie można na starcie przycinać sobie skrzydeł i taką to mądrą naukę również wynieśliśmy z tego szkolenia.
Pod koniec czerwca udało się nam jeszcze raz zawitać w Kraśniku, gdzie tym razem Kacper Bartczak przy wsparciu Moniki Kowalczyk przeprowadzili dla dzieci warsztaty fotograficzne, Ale o efektach ich dwudniowej pracy opowiemy następnym razem.
Teraz analizujemy marzenia dzieci i przygotowujemy kolejną WYPRAWĘ MARZEŃ