Od której wszystko zaczęło się!

ba_07maly
Kadry ze świata – podróże okiem Polaków to projekt, który powstał przy współpracy kilkudziesięciu podróżników i fotografów z Polski. To w grudniu 2010 roku jako grupa całkiem obcych sobie ludzi postanowiliśmy zrobić coś dobrego, z tego co mamy – własnych podróżniczych oraz fotograficznych pasji. W tym celu sztab ludzi ruszył do działania skutecznie realizując wyznaczane z dnia na dzień zadania.
Na początku założyliśmy, że będzie to projekt dedykowany dzieciom i spełnianiu ich podróżniczych marzeń. Wiedzieliśmy też, że chcemy zrobić to poprzez wystawienie zdjęć i licytowanie ich na aukcji.
Tak powstał zarys naszego pierwszego projektu Kadry ze Świata – podróże okiem polaków , który składał się z 3 etapów.
1. Konkursu fotograficznego, podczas którego prace nadesłane przez liczne grono fotografów i podróżników oceniane były przez znamienite Jury.
2. Wielkiej Gali Podróżniczo-Fotograficznej, w trakcie której najlepsze zdjęcia zostały zlicytowane na aukcji.
3. Wystawy 120 najlepszych zdjęć.

 

UCZESTNICY

Monika Kowalczyk To “ta”, od której się wszystko zaczęło. Dużo mówi, często się denerwuje  i wszystko mocno przeżywa. Odpowiedzialna za kontakty z uczestnikami,sponsorami, mediami, współorganizatorami, Fundacją – w skrócie ze wszystkimi. Specjalistka od pozyskiwania środków na organizację. Koordynator i “spinacz” całości. W chwilach obniżonej aktywności grupy pełni rolę “Popędzacza”. Uparta i czasem (czyt. często) trudno z nią wytrzymać. Jednak chyba lubiana, bo pomimo tego, że krzyczy i popędza to jeszcze się jej nie pozbyli.

Ania Cymerman Specjalistka od  tzw trudnych zadań i kontaktów. Do spraw podchodzi zadaniowo, lubi mieć jasno określony cel. Człowiek orkiestra, jednego dnia umawia spotkania drugiego prowadzi wyprawę na siedmiotysięcznik. Mediator w konfliktach grupowych, powiernik “Popedzacza” w chwilach jego (jej) zniechęcenia. Po prostu dobry
człowiek.

Wioletta Pietrucha Rzetelna i bardzo oddana sprawie. Zawsze można na nią liczyć. Specjalistka od wyszukiwania powiązań towarzyskich. To jej zawdzięczamy kontakty na Lotnisko  i PKP.  Estetka wrażliwa na piękno, odpowiedzialna za szatę graficzną zaproszeń. Stworzyła i prowadzi listę zaproszonych gości. Doskonale radzi sobie w łączeniu wielu obowiązków naraz. Bez niej byłoby naprawdę ciężko.

Iwona Kacperska Specjalistka od kontaktów z mediami. To ona pozyskała pierwszy poważny patronat medialny. Z natury szczere serce i bystre oko. Wierzy w znaki. Uwaga! Wyłapie każdy błąd ortograficzny, stylistyczny czy gramatyczny. Świetna organizatorka o idealnej prezencji. Profesjonalistka w każdym calu.

Monika Kunicka Najbardziej skuteczna i najszybsza w pozyskiwaniu patronatów portali fotograficznych, ( w ciągu  1godziny 4) Urocza, zaangażowana , serdeczna. Winna organizacji win i przystawek. Uczuciowo mocno związana ze swoim psem, którego pozdrawia za każdym razem gdy znajdzie się na wizji. Potrafi rozbawić i wprowadzić dobry
nastrój w grupie. Zyskała przydomek Monika – M- jak miłość.

Konrad Goszczyński Do niedawna jedyny aktywny pierwiastek męski. Najlepszy głos radiowy w grupie. Opanowany, błyskotliwy, dowcipny. Specjalista od delegowania zadań i koordynacji. Człowiek -pomost pomiędzy organizatorami a weare.pl  Prowadzi stronę internetową i z godną pozazdroszczenia dyplomacją odpisuje na trudne maile.

Michał Wróblewski Pomysłodawca zorganizowania aukcji zdjęć. Swoją pracę na odległość wynagradza grupie dużym zaangażowaniem. To on po wielu trudach wymyślił dla nas logo oraz przygotował plakaty i ulotki. Załatwia sprawy zdalnie ale niezwykle skutecznie. Nie mając zasięgu nawet w głuszy bieszczadzkich gór znajdzie bar skąd będzie przekazywał dobre nowiny o pozyskanych sponsorach i zaproszonych mediach.

Do projektu przyłączyli się… czyli sylwetki UCZESTNIKÓW

Marek Szymczakowski 27 letni pasjonat fotografii przyrodniczej i sportowej. Z zamiłowania podróżnik – najchętniej odwiedzający Bałkany. W Polsce Bieszczady, Podlasie. Od 2011 redaktor czasopisma Good-Photo.

Magdalena i Marcin Musiałowie To dwójka ludzi, których łączą wspólne pasje, odwaga spełniania marzeń, odrobina szaleństwa i wiele miłości. Obecnie przygotowują się do podroży, która ma dać odpowiedź głodowi przygód, zaspokoić eksplorerską dociekliwość, ugruntować ich fascynację tańcem oraz pogłębić wiedzę o Skarbie, który czeka aby oni go odkryli.

Paweł Bartnik Student, wielbiciel wszelkich sportów, ale głównie siatkówki. Prowadzi forum autostopowe i propaguje tą formę podróżowania. Pierwszy raz w podróż “na stopa” wybrał się 1,5 roku temu, a od Sylwestra 2009/2010 w Paryżu popadł w nałóg. Przejechał do tej pory autostopem ponad 50 tysięcy km. Jego znak rozpoznawczy to zdjęcia ze staniem na rękach w jego wykonaniu. Autostopowicz z krwi i kości. — z: Paweł Bartnik

Paweł Bodzianny Pochodzi z Piasecznej, malutkiej miejscowości znajdującej się w sercu Borów Dolnośląskich. Jego największym zamiłowaniem są podróże i fotografia. Kiedy tylko ma możliwość poznaje nowe miejsca, kultury i ludzi. Daje mu to energię do działania, pozwala żyć pasją i stale iść w kierunku realizacji nowych planów i celów.

Marta Dymek Zodiakalny rak [nie] nieborak. Motto: Be the change you want to see in the world. Lokalna patriotka, krakowianka z krwi i kości. Z Krakowa wyrusza w świat i do niego powraca stęskniona. Z racji wykształcenia [studia turystyczne] i pasji “zarażona” podróżowaniem od zawsze. Wielbicielka kultury włoskiej, hiszpańskiej, nie poprawna fanka grupy The Beatles. Otwarta na ludzi, świat i nowe wyzwania. Fotograf amator, lepsze lub gorsze momenty światłem malowane.

Przemysław Borys Gotuje, prasuje, pierze , robi zdjęcia, podróżuje. Niczego się nie boi, z bagażem doświadczeń, niepoprawny optymista, otwarty na ludzi oraz nowe propozycje. Żyje, uśmiecha się. — z: Przemysław Borys

Paweł Ziemski Z charakteru włóczykij z wykształceniem prawniczym i pasją ogrodniczą – kocha swoje kwiaty w ogródku i z rozmawia z nimi w wolnych chwilach. Ma dwa psy i do niedawna 4 koty.
Latem żeglarz i miłośnik rowerowego szaleństwa, zimą, narciarz. Kocha Polskę. Twierdzi, że był już w każdym zakątku naszego kraju.
Najchętniej podróżuje ze swoimi, już dorosłymi dziećmi, ale też z gronem wiernych przyjaciół chętnie ruszy na koniec świata.
Uważa, że praca jest tylko środkiem do celu.

Anna Pawlus Nie jest fotografem, ale lubi fotografować, zwłaszcza dzieci. Nie cierpi stresu i zimy, dlatego najlepiej czuje się w krajach “południowych”. Pasjonuje ją salsa, język hiszpański i pokonywanie wysokości. Swoje serce zostawiła w Kolumbii.

Sylwester Nowak Jest przedstawicielem Częstochowy. Tutaj kończył studia i tutaj mieszka. Podróżuje praktycznie od dziecka. Fotografią zaraziła go przyjaciółka Kasia-za co jej bardzo dziękuje. Od tamtego momentu jego kolekcja zdjęć zwiększa się z każdą podróżą. Jest szczęśliwy ze dzięki swej pasji może komuś pomóc. Ma nadzieję, że jego zdjęcia spodobają się Wam, kupicie je i dzięki temu, pomożecie spełnić podróżnicze marzenia chorych dzieci.

Joanna Lewicka
Zajmuje się jogą, medytacją i masażami. Od trzech lat dzieli życie między Polskę, Tajlandię i Indie. — z: Joanna Lewicka

Bernard Rybicki Urodzony w roku 1953, z wykształcenia bankowiec i ubezpieczeniowiec, z zamiłowania podróżnik. Zainteresowania – oczywiście turystyka i podróże oraz gry komputerowe RPG i HOG. Żonaty od 35 lat — z: Bernard Rybicki

Ewa Maria Skurzyńska Jest skorpionem.Kocha podróże,ludzi i zwierzęta… jednak zawsze ma jakieś “ale”.. — z: Ewa Maria Skurzyńska

Justyna Kurpierz Podróże są dla niej odskocznią od życia codziennego. Pozwalają zapomnieć o szarej rzeczywistość, biurze i rutynie, a jednocześnie wzbogacają jej osobowość. Uwielbia podróżować, poznawać nowe zakątki ziemi, nowych ludzi, nowe kultury i dzielić się tym z innymi. Dla swoich bliskich przywozi z wojaży zdjęcia, jej pozostają dodatkowo niezapomniane wspomnienia.

Magdalena Gawlas Osoba o nieujarzmionej Duszy i dzikim Temperamencie! Ciągle poszukująca czegoś nowego, niespotykanego, niekonwencjonalnego. Osoba, której Największą Pasją są Podróże! Poznawanie zakamarków, do których nikt nie chodzi, jedzenie z menu rzeczy, których nazwy nie rozumie, przebywanie wśród ludzi, którzy fascynują… A to wszystko inspiruje do nieustannej chęci “pożerania” Świata! — z: Magdalena Gawłas

Joanna Świątkiewicz Jest jak sklep 1001 drobiazgów, bo takie jest jej wnętrze-, pełne rozmaitości. Interesuje ją wszystko, co tajemnicze i ciekawe: kosmos, mózg człowieka, hipnoza, huna, NLP, telepatia, sztuka zwykłych szaraczków. Ma duszę podróżniczki, marzycielki, uwielbia fantazjować, kocha wszystko, co piękne i tak stara się widzieć świat. Lubi poznawać różne kultury, ma wiele szacunku do innych ludzi. Ostatnio bardzo spodobało się jej robienie zdjęć, Myśli o kupnie dobrego aparatu, bo obecnie korzysta z telefonu komórkowego.

Anna Ufnal Poznanie nowych miejsc, zwyczajów, kultur traktuje jako odskocznie od szarej szybkiej Warszawskiej rzeczywistości. W podróżach uwielbia…wszystko… dno morza , piękne widoki a najbardziej ceni i kocha ludzi, którzy odkrywają przed nią tajemnice własnych obyczajów, codzienności i trudów życia.

Damian Głowacki Mieszka w Krakowie, student politologii na Uniwersytecie Pedagogicznym, studiował także na szwedzkiej uczelni Högskolan Dalarna. Twierdzi, że każda podróż do dla niego w dużej mierze wędrówka za obrazem. Stąd od kilku lat niemal nie rozstaje się ze swoim aparatem, który jest towarzyszem wszelakich wojaży – tych bliższych i dalszych. — z: Damian Głowacki

Anna Lewańska (urodzona w 1972 roku) z fotografią związana jest od 1993 roku. Anna jest absolwentką Policealnego Studium Fotografii w Katowicach – Piotrowicach. Studiowała także w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). Pracowała jako fotoreporter i fotoedytor w „ Gazecie Wyborczej ” w Katowicach. W 2004 roku wyjechała do Sydney,Australia , gdzie pracowała dla Agencji Fotograficznej Endeavour. Anna brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Australii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech. Obecnie pracuje jako niezależny fotograf. Mieszka w Warszawie. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w 2007 podczas półrocznej podróży na trasie Sydney-Katowice.

Krzysztof Olech i Anna Burnat Krzysztof ‘Olo’ Olech, 28 lat, z wykształcenia podobno fizjoterapeuta i menedżer. Od pięciu lat na przemian mieszka w Polsce i podróżuje po Azji, gdzie zajmuje się poszukiwaniem „drogi środka” razem z Anią Burnat, lat 29, z wykształcenia podobno lekarz. W czasie wypraw i pomiędzy nimi zajmują się również kreatywnym myśleniem i domorosłą filozofią, pochłanianiem azjatyckich przysmaków i okazjonalnym spaleniem kalorii na rowerze, obserwacją życia ulicy z wygodnego krawężnika i otwieraniem głowy na innych nie tak wcale „innych” ludzi. Mimo tak napiętego harmonogramu Olo znajduje czas na fotografowanie rzeczywistości, a Ania na jej opisywanie. W maju zeszłego roku pobrali się na indyjskim Goa. Obecnie oboje są znowu w podróży i tak, tak, znowu w Azji. Wrócą w bliżej nieokreślonym czasie. Tymczasem można ich spotkać pod adresem www.namaste.rocoeg.com, gdzie też serdecznie wszystkich zapraszają.
Marcin Mieluch Pseudonim: Marwin, Marcinito, Chino, El Polombiano, Machine i wiele innych…; Wiek: 30 lat; Zawód: pojawiam się i znikam; Skąd: tu i tam; Języki: angielski, węgierski, hiszpański, serbo-chorwacki; Bio:Urodzony w 1980 roku w Warszawie. Dostąpił wielkiego zaszczytu przejścia wstępnej socjalizacji w Krainie Tysiąca Jezior, czyli na Mazurach. Z tego okresu zapamiętał długie kolejki i puste sklepowe półki oraz niekończące się eskapady, podczas których znikał z domu na całe dnie, przemierzając okolicę różnymi niekonwencjonalnymi środkami transportu, między innymi pontonem. W wieku lat 10 został po raz pierwszy rzucony w inny wymiar kulturowy, a przy tym i na inny kontynent – do 1993 roku mieszkał w Benghazi, Libia, gdzie często zdarzało mu się szmuglować w szkolnym plecaku spirytus zakupiony przez rodziców od polskich budowniczych libijskich szos. Ze względu na amerykańskie embargo nałożone na ten piękny kraj, “zmuszony” był poznać też Egipt oraz Maltę (brak komunikacji powietrznej z i do Libii). Po powrocie do Polski ukończył szkołę podstawową, zaś po przeprowadzce do podwarszawskiego Chotomowa, w 1999 roku ukończył liceum ogólnokształcące. Świat stał otworem.Pierwszym celem był Budapeszt, Węgry, gdzie z lepszym lub gorszym rezultatem studiował hungarystykę, japonistykę oraz tłumaczenia specjalistyczne, nie kończąc żadnego z tych kierunków. W 2005 roku postanowił wyjechać na trochę do Hiszpanii. Ostatecznie osiadł w Granadzie, gdzie początkowo utrzymywał się z ulicznego grania na gitarze, jednak szybko nauczył się języka i z powodzeniem mógł podołać bardziej wymagającym zajęciom, takim jak przygotowywanie oraz roznoszenie posiłków w granadyjskich restauracjach i salonach herbacianych. W tym czasie odwiedził także Maroko.W 2006 roku powrócił do Budapesztu, gdzie szybko znalazł pracę w pewnej meksykańskiej firmie, która od razu koniecznie chciała go wysłać na trochę do Polski. Skończyło się na tym, że wysłała też do Irlandii, ale przy okazji zdobył on środki materialne, konieczne do wcielenia w życie kolejnego planu…W 2007 roku wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie spędził dwa lata. Część dziejów tej eskapady wciąż można znaleźć na blogu http://europeangauchos.blogspot.com/ . Początkowo zamieszkał w Buenos Aires. Tu do CV mógł dodać tak egzotyczne profesje jak internetowa wróżka oraz internetowy “Love Coach” (w zależności od dnia). Po dziesięciu miesiącach ruszył w półroczną drogę przez kontynent odwiedzając takie kraje jak Chile, Boliwia, Peru i Ekwador. W podróży utrzymywał się z jednego z rozlicznych talentów w jakie został wyposażony od losu, mianowicie pisania artykułów o tematyce wielce zróżnicowanej, aczkolwiek uniwersalnie nie mającej nic wspólnego z podróżami. Ostatecznie wylądował w Bogocie, gdzie wraz z przyjaciółmi prowadził mały klub muzyczny, zaś na własnym blogu http://www.themissingparagraph.wordpress.com oraz na stronach mojeopinie.pl przybliżał specyficzną sytuację społeczno polityczną regionu.Od zeszłego roku znowu w Polsce. Czas nakreślić kolejne plany…Wśród swych dotychczasowych osiągnięć najmilej wspomina wspinaczkę na wulkan El Misti w Peru (5828 m.n.p.m.), wykurowanie się z choroby wysokościowej w Uyuni (Boliwia) za pomocą dużej ilości liści koki, ugryzienie w palec przez piranię w Argentynie oraz odwiedzenie jednego z najbardziej agresywnych plemion świata w Ekwadorze.

Kasia Gałęza Od kiedy pamięta marzyła o podróżach i fotografii. To dla niej mieszanka nierozłączna. Ciekawy kadr znaleźć można wszędzie, ale zmiana miejsca otwiera jej “fotograficzne oko”,uwrażliwia na sytuacje, które warto zapisać na zdjęciu. Zawsze dawało jej to dużo radości. Ma nadzieję, że przyjemnie będzie się Wam oglądało jej zdjęcia.

Ignacy Matyszczuk Świat nigdy nie przestanie go zaskakiwać.. Przebywanie z ludźmi z różnych kultur, zabytki historii zapierające dech, piękno natury reprezentowane na tym zdjęciu przez Morze Czerwone.. Zafascynowany teologią chrześcijańską podróżnik. Hobbistycznie historyk, psycholog marketingu i handlowiec z wyboru. — z: Ignacy Matyszczuk

Monika i Norbert Oksza Strzeleccy Od kilku lat realizują projekt – STRZELECKI WORLD ODYSSEY – związany z propagowaniem osiągnięć oraz zachowaniem pamięci o naszym wielkim Polaku, Sir Pawle Edmundzie Strzeleckim – wybitnym eksploratorze, naukowcu, filantropie, patriocie, członku rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie a także ich przodku (Paweł Edmund był kuzynem praprapradziadka Norberta). Projekt polega na organizowaniu wypraw po świecie do tych miejsc na wszystkich kontynentach, gdzie Strzelecki prowadził swoje badania i dokonywał wielkich odkryć. Wcześniej projekt nazywał się ANCESTRY TRACES PROJECT.
Pierwszą wyprawę odbyli w 2004 roku przemierzając 14.000 km dookoła wschodniej części Australii, m.in. śladami P.E. Strzeleckiego. W 2006 roku przejechali kolejne 14.000 km po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, poszukując materiałów o Strzeleckim rozproszonych po archiwach i bibliotekach uniwersyteckich. W 2007 roku pojechali na kolejną ekspedycję trasą Strzeleckiego – tym razem do Ameryki Południowej, a na początku 2008 jego śladami objechali dookoła Tasmanię, odwiedzając też Darwin i okolice. Podróżują, ponieważ gna ich ciekawość świata, a także pragną promować postać wielkiego podróżnika, zarówno w Polsce, gdzie się urodził, jak i w Australii, gdzie dokonał największych odkryć. Ich ostatnim sukcesem było zrealizowanie pierwszego w historii filmu dokumentalno – fabularyzowanego o Strzeleckim i naszych wyprawach jego śladami we współpracy z kanałem Discovery Historia TVN.
Joanna Miturska Gdzie diabeł nie może tam babę pośle!Tak! Ją posłał nie raz… Samolotem, pociągiem, rowerem, na kokosach czy słoniu- byle przed siebie! Podróże to smaki, zapachy, ludzie- to właśnie zostaje w pamięci! I to także przywozi jako pamiątki. Ludzi uwiecznia w zatrzymanym obrazie. Pamięć bywa zawodna ale trzecie oko zawsze jest z nią. Gdy nie podróżuje, maluje. Maluje ludzi, odkrywa w nich piękno czasami głęboko ukryte i zapomniane. Na orientalistyce studiowała nowe kierunki wypraw a teraz wciela je w życie. Jeszcze tyle przede nią… Niektórzy pytają czy spotkało ją coś złego, niebezpiecznego? Odpowiada- NIE! Wszystko jest przecież przygodą, a każda przygoda będzie wspomnieniem. — z: Joanna Miturska

Magda Procner Obecnie mieszka w Krakowie (z naciskiem na „obecnie”). Z zawodu i zamiłowania tłumaczka języka angielskiego (głównie literatury brytyjskiej), praktykująca Asztangę jogę, uwielbiająca nowe doświadczenia i wyzwania. W podróżach najbardziej lubi różnorodność krajobrazów, ludzi, uczuć, smaków, zapachów i kolorów, którą próbuje zapamiętać przy pomocy fotografii. — z: Magda Pro

Marzena Józefczyk Doktorantka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują interakcje sportu i polityki, migracje sportowców, upolitycznienie kwestii zmian klimatu, historię polskich wypraw polarnych i turystykę jeździecką. Pozabadawczo fotografuje przyrodę i podróżuje, najchętniej konno. Zakochana bez pamięci w Azji — z: Marzena Józefczyk

Jarek JCP Czakański Geograf z wykształcenia i zamiłowania, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i wychowanek chorzowskiego liceum “Słowaka”, gdzie został skutecznie i chyba na zawsze zarażony potrzebą podróżowania. Zakochany po uszy i wyżej w Azji i Indiach, ich głośnych ulicach, pikantnych smakach przypraw, różnorodności kultur, przepełnionych pociągach i kolorowych Indusach. To właśnie ludzie, ich prawdziwe twarze, życie i świat jaki tworzą na co dzień wokół siebie są dla niego sednem każdej wyprawy. Sam szuka swojego miejsca na Ziemi, na szczęście bezskutecznie, póki co może więc spokojnie delektować się samym szukaniem. — z: Jarek Czakanski

Zuzanna Białecka W 2007 roku skończyła studia informatyczne i zaczęła pracę jako inżynier oprogramowania. Zakochana w Azji i podróżach po niej. Prawdopodobnie nieuleczalnie. Od pierwszego naciśnięcia spustu migawki patrzy na świat ujęciami. — z: Zuzanna Białecka

Dorota Szybkowska Od 15 lat projektant bielizny i grafik, od 6 dyrektor artystyczny w firmie Lama . Przygoda z fotografią zaczęła się około 10 lat temu , trochę z przypadku i potrzeby firmy. Potem fotografowanie stało się także jedną z pasji .Głównie zajmuje się fotografią modową, ale częste podróże są inspiracją dla innych tematów fotograficznych.

Sylwia Magdalena Moskal Jedna pasja uwolniła drugą. Sędzią tenisa ziemnego została aby być bliżej sportu, który uwielbia. Otworzyło to możliwość podróżowania, poznawania nowych miejsc, ludzi,kultury, smaków itd. Węgry, Ukraina, Belgia, Holandia, Luksemburg, Hiszpania, Włochy i Meksyk tam pracowała … a do zobaczenia ma przed sobą jeszcze tak wiele. Uzależniona od ludzi. Uzależniona od podroży.

Jerzy Lubiński Student Politechniki Wrocławskiej, z zamiłowania podróżnik, uczestnik wielu wypraw. Od 2010r. organizator Projektu Pamir w Tadżykistanie.
W krąg jego zainteresowań wchodzą głównie kraje byłego Związku Radzieckiego i Bliskiego Wschodu, antropologia kultury oraz fotografia. — z: Jurek Lubiński

Waldemar Tutaj 43-letni Legniczanin. Jego pasją jest sport, który uprawia czynnie (tenis stołowy na poziomie 4 ligi) i podróże. Poza krajem był dotychczas tylko w Grecji, skąd też są jego zdjęcia przesłane na wystawę. — z: Waldemar Tutaj

Marysia Kłosińska Najbardziej fascynują ją ludzie, może dlatego sporo czasu spędziła na podróżowaniu i prowadzeniu rozmów. Po ukończeniu licencjatu, zawiesiła studia, żeby zostać barmanką w Anglii, studentką w Hiszpanii i podróżniczką w krajach Ameryki Łacińskiej. Po powrocie na uczelnię rozpisała projekt badawczy, który pozwolił jej wrócić do Gwatemali. Swoją pracę magisterską na wydziale Antropologii Kulturowej poświęciła podróżnikom. Obecnie pracuje w Warszawie i studiuje psychologię. — z: Marysia Klosinska

Ewa Serwicka Od najmłodszych lat ciągnęło ją w świat. Marzyła o podróżowaniu, więc zaczęła te marzenia realizować. Na początku powoli, ale przyszedł czas, by brać z życia pełnymi garściami. Rzuciła pracę w korporacji na rzecz turystyki. Podróże i fotografia to jej dwie pasje, które realizuje najlepiej, jak tylko umie. I jest szczęśliwa! Wrażeniami z wyjazdów i ciekawostkami z odwiedzanych krajów dzieli się na swoim blogu Daleko niedaleko: www.dalekoniedaleko.pl — z: Ewa Serwicka

Marcin Kandziora Z wykształcenia architekt, z zamiłowania podróżnik zawsze gotowy spakować plecak i ruszyć w drogę.

Ania Błażejewska Z zawodu co prawda politolog, ale od kilku lat zajmuje się przede wszystkim fotografią. Od zawsze fascynowały ją inne kultury, dlatego dokumentuje życie oraz zwyczaje ludzi zamieszkujących odległe zakątki świata. Najczęściej wyjeżdża do Azji, bo czuje, że to jej miejsce na ziemi.  Na co dzień żona, właścicielka dwóch kotów i psa oraz autorka bloga orientacyjnie.pl.

Wojtek Ostrowski Urodzony w 1962 r. filmowiec, podróżnik. Uczestniczył w wyprawach na Spitsbergen, Ziemię Franciszka Józefa, Syberię, w Ady, Kaukaz i wielu innych. Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom bieguna północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Odwiedził z kamerą ponad 30 krajów świata. Jako uczestnik i filmowiec brał udział w wyprawach ” Razem na biegun” z Jaśkim Melą i Markiem Kamińskim. — z: Wojtek Ostrowski

Tomasz Łuczak Leń amator, fotograf z przymusu, podróżnik 5 gwiazdkowy. Poza tym handlowiec jak ta lala.

Lech Cichoń 24 letni fotograf i podróżnik. Swoje zdjęcia robił od Bałkańskich stepów, przez afrykańskie pustynie aż do ukochanej Azji. Nie wyobraża sobie życia bez poznawania nowych miejsc i ludzi, którzy zawsze stanowią główny motyw jego zdjęć.

Agnieszka Roztropowicz “Hajduczos” – studentka 4 roku wychowania fizycznego na katowickim AWF, oprócz podróży które uwielbia, jej pasją jest sport – głównie siatkówka oraz nurkowanie, bez których nie mogła by żyć. Pociągają ją wyzwania, nieznane miejsca, i ekstremalne warunki. Lubi robić dużo zdjęć z podróży, chociaż nie jest fotografem. Charakter?… bardzo spokojne stworzenie z nutką dziecinności i opiekuńczości. — z: Agnieszka Roztropowicz

Maciej Korbański Urodzony w 1979 roku. Z wykształcenia ekonomista. Od 5 lat mieszka wraz z rodziną w Irlandii, gdzie odkrył swoją życiową pasję… podróże i fotografię, które wg niego nieodzownie się ze sobą łączą… — z: Maciej Korbanski-Photography

Tomek Michniewicz Dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker, autor bestsellera podróżniczego “Samsara. Na drogach, których nie ma”. Do niedawna autor audycji podróżniczej “Trójka przekracza granice” w Programie III Polskiego Radia, a wcześniej pierwszego polskiego programu o backpackingu “Dziko i tanio” w Radiu Bis. Redaktor naczelny portalu KoniecSwiata.net. Publikował w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Podróżach” i „Playboyu”.
W pierwszą wyprawę wyruszył jako nastolatek – dotychczas odwiedził ponad 35 krajów. Jako jedyny zachodni dziennikarz widział demonstracje, które doprowadziły do obalenia króla Nepalu Gyanendry w 2008 roku. Spędził cały dzień w więzieniu o zaostrzonym rygorze w San Quentin (bez ochrony), był także w bazie amerykańskich sił powietrznych i laboratorium NASA. W Kambodży tropił gang przemytników dzieł sztuki, w Nepalu, Tajlandii i Hongkongu dokumentował przejawy szamanizmu i magii. Patrzył w oczy pięciometrowemu aligatorowi i widział słonia w amoku. Uwielbia ryzyko.
Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny. Najlepiej czuje się w dżungli i na pustyni
Robert Mordal Rocznik 1970, ur. w Działoszynie. Od 20 lat fotograf-freelancer, swoją przygodę z fotografią rozpoczynał w agencji reklamowej. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami równocześnie: Makakofonia, S@motność w Sieci, laureat Honorowych wyróżnień za wszystkie swoje prace w latach 2008, 2009, 2010 na Pilsner Urquel International Photography Award.
Kazimierz Konarski Jest człowiekiem kochającym podróże, sport i rekreację. Zapalony kolarz i maratończyk. Z zamiłowania również fotograf. W czasie wolnym oddaje się pracom ogrodniczym i swojej rodzinie.
Agnieszka Sionek Kobieta znająca swoja wartość. Podróżując korzysta z uroków życia i tego co jej dane miejsce zaoferuje. Niepoprawna romantyczka i marzycielka. Wrażliwa na piękno otaczającego ją świata.
Osoba o ciepłym i koleżeńskim nastawieniu do ludzi. W pracy bardzo zorganizowana.
Jacek Jaraszek Od wielu zapalony podróżnik. Odwiedzał już niemal wszystkie kontynenty. Ulubione miejsca podróży: Serbia, Syberia, wschodnia część Europy. Z zamiłowania fotograf, od 2011 President Good Photo Adventure Team.
Joanna Marciniak Kocha książki, książki i jeszcze raz książki.. bo “Książka, myśl, słowo, uczucie, czyn… Wszystko razem stanowi człowieka”. Uwielbia podróże, w najbliższym czasie planuje wyjazd do Norwegii i Chin. Każdą wolną chwilę oraz pieniądze (…) przeznacza na jedno i drugie zamiłowanie. Fotografią nie zajmuje sie profesjonalnie ani nawet amatorskoJ ale bardzo kocha uwieczniać każde cudowne chwile swojego życia.  Na co dzień: dziewczyna swoje chłopaka, przyjaciółka swoich przyjaciół, córka, siostra, ciocia, właścicielka dwóch przeuroczych kotek, … oraz ma nadzieje normalny, zdrowy i dobry człowiek.
Tomasz Kozłowski i Ewa Cwiżewicz Oboje podróżują i aktywnie poznają świat, realizując swoje pasje również sportowe. Fotografują przyrodę, ludzi, miejsca i sytuacje charakterystyczne m.in. dla żeglarzy, narciarzy, lotników, bojerowców. Chcą przybliżyć ludziom świat dla niektórych niedostępny. Zatrzymać piękne chwile. Zdjęcia przez nich zrobione były wystawiane m.in. w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, galerii Pałacu Kindermanna w Łodzi, Instytucie Francuskim W Warszawie, Szkole Głównej Handlowej, stanowiły oprawę obchodów wyzwolenia Grecji organizowanych pod patronatem Ambasadora Grecji. Zdjęcia które przekazali na aukcję pochodzą z ich wyprawy do Peru i Boliwii w 2007 roku. Odwiedzili wtedy m.in. szlak Inków, Machu Picchu, Chinchero, Cusco, Pisac, Sacsayhuaman, Ollantaytambo, Tiwanaku, Pisco, Tiahuanaco, Puca Pucara, Płaskowyż Nazca, pływali po Jeziorze Titicaca i byli na Wyspach Ballestas i Pustyni Huacachina.

 

Nasz pomysł spotkał się ze sporym uznaniem!

Wiele portali napisało o tym wydarzeniu:

Wywiady z uczestnikami:

Blogosfera:

Pomysł stopniowo wprowadziliśmy w życie i postanowiliśmy, że będzie on naszym sztandarowym projektem. Mamy nadzieję na realizację kolejnych edycji z takim samym lub większym powodzeniem.

Autorami są: Przemysław Borys, Lech Cichoń, Iwona Kacperska, Damian Głowacki, Norbart Oksza Strzelecki, Zuzanna Białecka, Konrad Goszczyński, Anna Lewańska, Paweł Bodzianny, Magdalena Gawłas, Tomasz Michniewicz, Kris Olo, Marzena Józefczyk.

Galę poprowadzili:

Aleksandra Mikołajczyk – aktorka i prezenterka. Prowadziła lajfstylowy program Rytm Miasta TVN Warszawa. Teraz pracuje na planie serialu “Na wspólnej” i w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Daniel Wieleba – aktor i prezenter znany szerszej publicznosci jako zwariowany Pan Lotto. Obecnie można go zobaczyć na deskach Sceny Współczesnej w Warszawie w spektaklu Fejs Bóg, gdzie gra tytułową rolę.

Wielką Galę uświetniły występy Kamili Olesińskiej – Tancerki Teatru Tańca NTF w tańcu flamenco, oraz dziewczyn z The Siren Society – tancerki zaprezentowały American Tribal Style Bellydance.

Ponieważ Wystawa zaprezentowana (29/04/2011 – 15/05/2011) w Oranżerii Pałacu Wilanowie cieszyła się niebywałym zainteresowaniem, postanowiliśmy rozwinąć trzecia część projektu i pokazać najlepsze prace w innych przestrzeniach publicznych.

Galeria Open umożliwiła nam zaprezentowanie zdjęć na Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie, gdzie można było ją oglądać przez trzy tygodnie (21/06/2011-14/07/2011). Udało nam się również nawiązać współpracę z Lotniskiem Chopina i od 15/07/2011 wystawa gościła w Hali Odlotów na Lotniska Chopina w Warszawie. W lutym 2012 roku prezentowaliśmy naszą Fundację na Targach Na styku kultur, a w marcu na Targach Film Video Foto w ŁodziW kwietniu tego roku firma Groupon wyszła nam naprzeciw i postanowiła przyjąć naszą wystawę w warszawskiej siedzibie.