O nas

You are here: Home / O nas

 Jesteśmy grupą osób, które robiąc to co kochają najbardziej

pragną pomagać innym…

Realizujemy swoje marzenia i pomagamy je realizować młodszym. Podróżnicy i fotograficy współpracujący z Fundacją Kadry ze Świata fotografują rzeczywistość na wszystkich kontynentach a Fundacja prezentując te zdjęcia, organizując aukcje oraz sprzedając je, zebrane środki przeznacza na pracę z dziećmi i młodzieżą. Poprzez działania podróżniczo-fotograficzne pokazujemy, jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów.
Początki Fundacji Kadry ze Świata sięgają roku 2010, ponieważ wszystko zaczęło się od konkursu internetowego na pracę marzeń. To tam, we wrześniu poznaliśmy się i podczas jednej z rozmów, pierwszy raz padł pomysł organizacji wystawy zdjęć podróżniczych, a później aukcji i przekazania zebranych funduszy na rzecz dzieci. Od słowa do słowa zebrała się grupa kilkudziesięciu osób zainteresowanych udziałem w akcji. Później przyłączyły się kolejne i w ten sposób zebrało się aż 57 podróżników chętnych wziąć udział w przedsięwzięciu. Tak powstał projekt Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków. Wspólnymi siłami, w maju 2011 roku w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie zorganizowaliśmy uroczystą galę a na niej wystawę ponad 100 zdjęć ze wszystkich kontynentów, z których 15 najlepszych wystawiliśmy na aukcję. Zebraną kwotę przekazaliśmy na organizację wyprawy marzeń do Laponii dla dwójki chorych nastolatków, którą w tym samym roku zorganizowała Fundacja Marka Kamińskiego.
Dziś Fundacja Kadry ze Świata wspólnie z dziećmi i młodzieżą dalej realizuje pomysły podróżniczo-fotograficzne. Pokazujemy im jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów. Co roku konkurs Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków, w którym biorą udział już setki podróżników, owocuje wystawami i kolejnymi środkami na realizację dziecięcych podróżniczych marzeń.
Dzięki naszym działaniom:
  • Dzieci z warszawskiego Domu Dziecka uczestniczyły w warsztatach podróżniczych i fotograficznych oraz pojechały do Barcelony. Dostaliśmy piękne podziękowania oraz rekomendację.
  • Dzieci i matki z warszawskiego Domu Samotnej Matki i Dziecka wyjechały w podróż marzeń do Zakopanego, gdzie zdobywały szczyty i osiągały cele nie tylko te górskie. Zobaczcie co napisała jedna z uczestniczek. Dostaliśmy też podziękowania z placówki.
  • Młodzież z SOS Wioski Dziecięce w województwie lubelskim została zaszczepiona pasją fotografowania i podróżowania poprzez udział kilkunastoosobowej grupy w warsztatach, które przypieczętował wyjazd dla wybranej szóstki do malowniczej i pięknej SŁOWENII. Otrzymaliśmy piękne podziękowania od Kingi oraz słowa uznania od Agnieszki – uczestniczek projektu.
  • Młodzież z warszawskich placówek opiekuńczo-wychowawczych w roku 2015 wzięła udział w cyklu warsztatów podróżniczo-fotograficznych oraz wyjechała w Podróż Marzeń na MADERĘ. Znajdziecie tutaj relację.

Do tej pory zdjęcia podróżników wspierających Fundację obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy osób! Dzięki uprzejmości Portów Lotniczych i PKP – rekomendacja, mieliśmy i mamy możliwość zaprezentowania wystaw na Lotnisku Chopina, Dworcu Centralnym oraz Wschodnim w Warszawie, Gdyni oraz we Wrocławiu i Krakowie.

Organizujemy również wystawy i prelekcje podróżnicze w instytucjach i firmach, gdzie podróżnicy-wolontariusze angażują się w działania, dzieląc się tym samym swoją pasją i doświadczeniem z innymi, mniej doświadczonymi ludźmi, dziećmi i młodzieżą. 

ROZPALAMY PASJE – BUDZIMY DO ŻYCIA – DAJEMY SZANSĘ

Odwiedź nasz kanał na Youtube!

Monika Kowalczyk

PREZES ZARZĄDU
Mieszanka pedagogiczno-handlowa z dużym zamiłowaniem podróżniczym. Chodząca bomba energii i pomysłów. Entuzjastka i celebrytka życia. Swoim usposobieniem zjednuje sobie zarówno dużych jak i małych. Żyje dla innych i to jest motorem wielu jej działań.
Monika Kowalczyk

Wioletta Pietrucha

PRZEWODNICZĄCA RADY FUNDATORÓW
Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Fotograf. Miłośniczka podróży, żeglarstwa i kwiatów. Od dziecka interesuje się malarstwem i sztuką. Jej podziw wzbudzają ludzie o wielkiej wyobraźni i kreatywności. Jej motto życiowe jest krótkie: chcieć to móc.
Wioletta Pietrucha

Anna Cymerman

FUNDATOR. ORGANIZATOR PROJEKTÓW I SKARBNIK
Specjalistka od  tzw trudnych zadań i kontaktów. Do spraw podchodzi zadaniowo, lubi mieć jasno określony cel. Człowiek orkiestra, jednego dnia umawia spotkania, drugiego prowadzi wyprawę na siedmiotysięcznik. Mediator w konfliktach grupowych, powiernik i osoba godna zaufania. Po prostu dobry człowiek.
Anna Cymerman

Jolanta Leśko-Szymczakowska

FUNDATOR
Z wykształcenia dziennikarka, ale od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie mama na pełny etat. Fotograf w wolnej chwili. Uwielbia słońce, słodycze i Bałkany. Wrażliwa, ciepła i zwariowana. Uparciuch ze specyficznym poczuciem humoru.
Jolanta Leśko-Szymczakowska

Aina Ambroszkiewicz

ORGANIZATOR PROJEKTÓW
Z zawodu ekonomistka a od 2011 roku pilot wycieczek. Fotograf z zamiłowania. Mówi płynnie po angielsku i hiszpańsku ale porozumiewanie się w języku niemieckim, rosyjskim czy portugalskim też nie stanowi dla niej problemu. Miłośniczka dyscyplin sportowych tj. surfing, capoeira, narciarstwo. Jej pasją jest odkrywanie nowych miejsc, stawianie czoła nowym wyzwaniom oraz kreatywność w każdej postaci.
Aina Ambroszkiewicz

Sabina Ziemska

ORGANIZATOR PROJEKTÓW. TŁUMACZ
Z wykształcenia i zamiłowania tłumacz języka angielskiego. Fanka książek, dobrego kina i dobrej kuchni. Uwielbia poznawać nowe smaki i nowych ludzi, a najlepiej nowych ludzi w trakcie poznawania nowych smaków w nowym miejscu. Niepoprawna idealistka idąca przez życie z wiarą w dobro człowieka i szacunkiem do otaczającego ją świata. Za jej aparat fotograficzny można uznać...
Sabina Ziemska

Katarzyna Kwiatkowska

PRAWNIK
Jest prawniczką pracującą na co dzień w branży budowlanej. Jej idolem jest Roald Amundsen, który po zdobyciu jako pierwszy człowiek bieguna południowego powiedział – „To było zaskakująco łatwe”. Chciałaby to sprawdzić ponieważ jak twierdzi – posiada trochę z charakteru Amundsena, każdą podróż zaczyna na długo przed wyjściem z domu, robiąc plany i wyszukując w internecie...
Katarzyna Kwiatkowska

Iza Pilarska

ORGANIZATOR PROJEKTÓW
Z wykształcenia psycholog biznesu i  finansistka, ale to pisanie i dzielenie się swoimi pasjami z innymi daje jej najwięcej radości. Prywatnie wieczny wędrowiec, odkrywający świat i samą siebie poprzez podróże, fotografię i rysunek. Wielokrotna wolontariuszka w kraju i na świecie. Choć odwiedziła już setki pięknych miejsc, to najlepiej jej tam gdzie mroźno, śnieżnie i można...
Iza Pilarska

Joanna Miturska

ORGANIZATOR PROJEKTÓW
Gdyby miała opisać siebie jednym słowem to byłaby nim „poszukiwaczka”. Bez przerwy czegoś szuka: szczęścia, drogi, straconego sensu i kluczy. Podróże łączą w sobie te wszystkie elementy a w dodatku ładują baterie na kolejne trudy poszukiwań. Czy ma marzenia? Tak ale co jakiś czas wymienia je nowe gdyż stare zdążyły się spełnić.
Joanna Miturska

Kacper Bartczak

ORGANIZATOR PROJEKTÓW
Absolwent studium fototechnicznego w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2010 r asystent w pracowni podstaw fotografii na wydziale Grafiki warszawskiego ASP. Założyciel studia fotografii kreacyjnej Barwi Studio działającego w latach 2009 – 2011. Od 2007 do chwili obecnej grafik w Fotowydruki.com. Zajmuje się głównie fotografią portretową, pejzażową...
Kacper Bartczak

Jasiek Skwara

ORGANIZATOR PROJEKTÓW. INFORMATYK
Z zawodu informatyk, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Swoją przygodę z fotografią zaczynał jako jedenastolatek od aparatu marki Zenith i kółka w domu kultury. Zaszczepiony w ciemni fotograficznej bakcyl po latach przerodził się w prawdziwą pasję. Lubi poznawać inne kultury, ludzi i ich zwyczaje. Pozwala mu to spojrzeć na własne życie i wartości z odmiennej...
Jasiek Skwara

Michał Wróblewski

ORGANIZATOR PROJEKTÓW. GRAFIK.
To miłośnik otwartych przestrzeni i ciasnych zatłoczonych uliczek Azji. Niespokojny duch dla którego życie to jedna wielka przygoda. Poszukuje „końców świata” jak i oaz spokoju. Podróżnik z wyboru. Najchętniej wraca do miejsc gdzie ludzie są uśmiechnięci, a czas dawno się zatrzymał. Zafascynowany mistycznymi Indiami, zauroczony wysepkami Palawanu. Jeden z twórców projektu fotograficznego Kadry ze Świata...
Michał Wróblewski

Marta Dymek

ORGANIZATOR PROJEKTÓW
Krakowianka z krwi i kości. Z Krakowa wyrusza w świat i do niego powraca stęskniona. Lokalna patriotka. Z racji wykształcenia (studia turystyczne) i pasji, zarażona podróżowaniem od zawsze. Wielbicielka kultury i kuchni włoskiej. Niepoprawna fanka grupy The Beatles. Otwarta na ludzi, świat i nowe wyzwania. Fotograf amator. Jej motto: Be the change you want to see in the world.
Marta Dymek