MEDUZA 2015 – Wyprawa Speleologiczna

Fundacja Kadry ze Świata wspiera Polsko–Czeską Wyprawę Speleologiczną MEDUZA 2015

Meduza-2014 6Ma ona na celu przeprowadzenie kompleksowej eksploracji najdłuższej jaskini Czarnogóry.

Jaskinia Dalovića Pećina, której łączna długość korytarzy przekracza 12 km, została odkryta przez serbskich grotołazów w 1987 roku.

Podczas wyprawy chcą eksplorować główny ciąg jaskini poprzez nurkowanie jaskiniowe, sporządzić dokumentację niezmapowanej części oraz krótki film oraz fotoreportaż popularnonaukowy na temat jaskini oraz procesów kształtujących jej wygląd.

Ekipa od 2003 roku prowadzi systematyczną eksplorację podziemnych pustek.

Uczestnikami wyprawy są:

  • Michał Kamiński – student V roku inżynierii materiałowej na Politechnice Wrocławskiej, pasjonat speleologii, wspinaczki górskiej, od lat interesuje się fotografIi, laureat m. in. konkursu fotografii jaskiniowej Czech Speleo Photo 2015.
  • Magdalena Piosek – studentka IV roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się problematyką podejmowania ryzyka, aktualnie pisze pracę magisterską dotyczącą jego uwarunkowań, uczestniczy w eksploracji jaskiń oraz wspina się w Tatrach i Alpach.
  • Adam Pyka – kierownik polskiej części wyprawy, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, swoją wiedzę w zakresie elektroniki wykorzystuje między innymi do konstrukcji sprzętu umożliwiającego fotografowanie i filmowanie w jaskiniach.
  • Paweł Ruda – doktorant na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, laureat m. in. międzynarodowego konkursu fotograficznego European Photo Competition: Focus on risk prevention 2011, wspina się w Tatrach i Alpach, uczestniczy w eksploracji jaskiń oraz kopalń. Zaangażowany w propagowanie speleologii na fotografii.
  • Agata Kulawczyk – studentka IV roku na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Jej pasją jest czytanie dobrych książek, jedzenie i spanie. Jak się tym znudzi, to idzie do jaskini, z której nie chce potem szybko wyjść… Cóż, jaskinie są wciągające!
  • Jacek Malinowski – inżynier architekt, student V roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Uzależniony od kawy i spania. 


Zachęcamy do wsparcia wyprawy na 
polakpotrafi.pl/projekt/meduza-2015

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie www.speleomeduza.eu oraz tu: Meduza-2015