V edycja

KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków – START!

Co roku ogłaszamy konkurs fotograficzny dla wszystkich fotografujących, podróżujących bliżej i dalej. Co roku biorą w nim udział setki osób, które poza chęcią zdobycia prestiżowego KADRU ROKU, chcą pomóc nam w realizacji celów.

Prace wyłonione przez JURY złożonego z osób, reprezentujących świat kultury i sztuki, pokazywane są przez nas na licznych wystawach w przestrzeniach publicznych zamkniętych i otwartych takich jak DWORCE w Polsce. Czas nadsyłania prac – 15 kwietnia 2015 r. Dziel się pasją i pomagaj!

 

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj:

REGULAMIN

Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia:
formularz-v-edycja (word)
formularz-v-edycja (pdf)
 Przesyłajcie na projektkzs@gmail.com:
  • wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • max. 5 zdjęć do konkursu
  • zdjęcia profilowego, które umieścimy w Albumie “Uczestnicy V Edycji Konkursu Kadry ze Świata”

 

Przedstawiamy skład Jury 2015

Zobaczcie kto w tym roku będzie oceniał Wasze zdjęcia

 

Andrzej ZygmuntowiczAndrzej Zygmuntowicz – Przewodniczący JURY.

Fotografik, organizator życia fotograficznego b. prezes Związku Polskich Artystów Fotografików (1991-1994) i Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej (1993-2004), od 2005 przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Zilustrował kilka tysięcy artykułów i ponad sto książek. Zajmuje się także teorią fotografii, zarówno jej historią jak i analizą najnowszych tendencji w fotografii i nowych mediach.

 

Członek ZPAF. Pracował w „Życiu Warszawy" i tygodniku „Razem". Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost". Obecnie związany zawodowo z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych.Zbigniew Furman

Członek ZPAF. Pracował w „Życiu Warszawy” i tygodniku „Razem”. Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost”. Obecnie związany zawodowo z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych.

 

Tomek SikoraTomek Sikora

Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 65 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym
roku w Australii gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampani reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołal do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły“ zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot.
Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu pracując nad najnowszym albumem “Cztery pory roku” w którym pokazuje Polskę swoich marzeń,. Album został wydany przez Boni Libri. Najnowsze projekty na stronie www.tomeksikora.eu

 

DSC_8686.mAleksander Doba

Od zawsze czynnie spędzał wolny czas. Był szybownikiem (wylatane 250 godzin, druga klasa wyszkolenia szybowcowego – srebrna odznaka szybowcowa z jednym diamentem) ,był spadochroniarzem (14 oddanych skoków – trzecia klasa wyszkolenia spadochronowego), kolarzem (złota odznaka turystyki kolarskiej), żeglarzem i sternikiem jachtowym (patent rozszerzony na rejsy morskie). Kajakarzem został dosyć późno, bo po trzydziestce, ale od razu kajakarstwo pokochał. Turystykę kajakową zaczął uprawiać w Klubie Kajakowym “Alchemik” Police oraz w Akademickim Klubie Turystyki Kajakowej “Pluskon” w Szczecinie. Dość szybko uzyskał wszelkie odznaki kajakowe wszystkich stopni polskich organizacji oraz najwyższe międzynarodowe organizacji ICF (złota ICF – jedna z kilku w Polsce). Przodownik Turystyki Kajakowej PTTK I stopnia, Instruktor Turystyki Kajakowej PZK Stopnia Związkowego, Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Kajakarstwo. Sam jednak najwyżej sobie ceni zdobycie tytułu Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2003r., skutecznie obroniony rok później. Największym sukcesem w tej dziedzinie wg niego jest zdobycie tytułu Drużynowego Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2000 i 2003 roku, w drużynie, którą stworzył razem ze swoimi synami („ABC DOBA”). Do tej pory przepłynął kajakiem ponad 93 tys. km.

Katarzyna RojekKatarzyna Rojek

Redaktor naczelna najstarszego polskiego miesięcznika geograficzno-podróżniczego Poznaj Świat. Uzależniona od czytania i podróży.

Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz

Aktor, autor bloga mroczne-kalesony.blog.pl
Studiował psychologię na SWPS oraz aktorstwo w Akademii Teatralnej.
Więcej info na fidusiewicz.pl