Festiwal Filmowy dla dzieci i młodzieży KINO W TRAMPKACH

Kolor-skóry-miodowy_02
Kolor skóry miodowy, reż. Laurent Boileau, Jung
Już w sobotę w Warszawie początek drugiej edycji Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.
Od 20 do 28 września będzie można zobaczyć ponad 50 filmów z różnych krajów. Kino w Trampkach to przedsięwzięcie, które ma promować inteligentne, pełne pasji i prowokujące do myślenia filmy dla dzieci i młodzieży. Twórcy Festiwalu odpowiadają na zanik dostępu do wartościowych filmów przeznaczonych dla młodszej grupy odbiorców – opowiadających i zrobionych z myślą o nich.  Festiwal jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-15 lat.
 
Festiwalowe premiery:
zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2014 Fort Avinasha Arun, 
laureat Głównej Nagrody Dziecięcego Jury MFF w Zlinie 2014 Boys Mischy Kamp, 
doceniony ponad 15 nagrodami na różnych festiwalach na świecie Twoje piękno nic nie znaczy Hüseyina Tabaka, 
zdobywca Złotego Pantofla na MFF w Zlinie 2014 Wielka podróż Ren Xing Phillippe’a Muyla.
Optimista, reż. Kryspin Pluta
Optimista, reż. Kryspin Pluta
Fokus na dokument
W tym roku po raz pierwszy odbędą się seanse dokumentalne m.in. wielokrotnie nagradzany film w reżyserii Jung & Laurent Boileau Kolor skóry: miodowy czy Optymista – o ośmioletnim chłopcu, który rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc na morze musi zmierzyć się z opanowaniem łódki, żywiołami oraz samym sobą.

 

Wystawy:
Nie mogło zabraknąć i nas w tym wspaniałym wydarzeniu, dlatego przez cały czas trwania, w Kinie Iluzjon będzie można zobaczyć wystawę Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków.
Zdjęcia będą do kupienia a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na tegoroczną organizację Podróży Marzeń do Słowenii, w którą pojadą podopieczni z SOS Wioski Dziecięce z woj. lubelskiego.
Organizatorzy przygotowali również nie lada gratkę – wystawę dokumentującą 20 lat Kaczora Donalda w Komiksie. Będzie można zobaczyć archiwalne okładki, najciekawsze historyjki oraz powiększone łamigłówki.
Warsztaty:

W tym panelu dzieci i młodzież będą mieli okazję sprawdzić swoje możliwości, wziąć udział w interesujących dyskusjach, dowiedzieć się czegoś o kinie, jego powstawaniu ale też… o sobie uczestnicząc w:
Warsztatach dubbingowych, gdzie poznają kulisy powstawania polskich wersji językowych ulubionych kreskówek. Dowiedzą się na czym polega praca reżysera, dźwiękowca, realizatorów oraz spróbuja swoich sił przy mikrofonie.
Warsztatach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w trakcie których poruszane będą kwestie wyrażania siebie – swoich poglądów, emocji, zainteresowań.
Innymi wartymi zainteresowania są warsztaty: operatorskie, filmu animacyjnego, scenariuszowe i wiele innych. Więcej tu: www.kinowtrampkach.pl/pl/kategoria/warsztaty/
Zapraszamy serdecznie
https://www.youtube.com/watch?v=Dxg5kQPxFNw
Kino Iluzjon, Kino Praha
20-28 września
www.kinowtrampkach.pl