KADRY ZE ŚWIATA – podróże okiem Polaków

Edycja III

 

Poświęcona była podopiecznym Domu Samotnej Matki.
Naszym projektem chcemy propagować ideę, że każde dziecko niezależnie od jego sytuacji życiowej ma prawo do szacunku, poczucia własnej wartości i spełniania swoich marzeń. Chcemy zachęcić wszystkich młodych ludzi do szukania swoich pasji w życiu by umocnić w nich przekonanie, że są w stanie wysoko wyznaczać sobie cele i je osiągać.
Projekt podzieliliśmy na 4 etapy:
1. Konkurs fotograficzny – gdzie prace zostały poddane ocenie znamienitego JURY, a dochody ze sprzedaży najlepszych zdjęć zostaną przeznaczone na Wyprawę Marzeń dla dzieci.
2. Warsztaty fotograficzno – podróżnicze dla wychowanków domu dziecka zatytułowane Wykadruj sobie ciekawe życie.
3. Podróż Marzeń dla wszystkich Dzieci i ich Mam.
4. Wystawa najlepszych zdjęć III Edycji Kadrów ze Świata w całej Polsce.
 
W konkursie udział wzięło

114 uczestników

 

 

20 KADRÓW ROKU 2013 wybrało JURY w składzie:

Zbigniew Furman – Przewodniczący Jury.
Członek ZPAF. Pracował w „Życiu Warszawy” i tygodniku „Razem”. Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost”. Obecnie związany zawodowo z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych.

Krzysztof Miller – Polski fotoreporter wojenny. Od 1986 r. fotograf Centrum Informacji Akademickiej NZS, współpracownik “Przeglądu Wiadomości Agencyjnych” a od 1989 r. fotoreporter “Gazety Wyborczej”. Fotografował m.in. obrady Okrągłego Stołu i czechosłowacką Aksamitną Rewolucję. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Bośni, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Autor książki “13 wojen i jeden”. W 1999 juror konkursu World Press Photo.

Marta Żmuda–Trzebiatowska – Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka Telekamery 2009 w kategorii aktorka oraz nagrody Róże Gali w kategorii piękne debiuty i Elle Style Awards 2009 w kategorii najlepsza aktorka.

Kacper Bartczak – Fotograf, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

 Kadry ROKU 2013Autorami zwycięskich kadrów byli:

Zuzanna BIAŁECKA, Elwira KRUSZELNICKA, Michał DOBRZAŃSKI, Anna LEWAŃSKA, Jan SKWARA, Maja MICHALIK, Krystian WERESZCZYŃSKI, Paweł STECURA, Maciek ROSZKOWSKI, Maciej KORBAŃSKI, Adam MULARCZYK, Marta ŻABSKA, Katarzyna KIPIGROSZ-PACZEK, Małgorzata KOZĘDRA, Anna OLENKIEWICZ, Tomasz NOREK.

W poniedziałek 28.10.2012 odbyły się Warsztaty Podróżnicze na których podopieczni Domu Samotnej Matki mogli dowiedzieć się jak ciekawie i bezpiecznie podróżować.

Dzieci z pełnym zaangażowaniem i ciekawością skupiły na nas i na tym co mamy do powiedzenia swoją uwagę i chłonęły wszystko o czym mówiliśmy.

Pracowaliśmy w 3 grupach: mamy z Ewą Kuczerą i Piotrem Celińskim z Pleneru Wewnętrznego ( http://plenerwewnetrzny.pl/ ), maluchy z Agatą Piechocińską, a nastolatki z Anią Cymerman, Sylwią Dyrą, Wiolą Pietrucha i Moniką Kowalczyk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich inspirujące prace o podróżach marzeń a przede wszystkim, za gorące emocje podczas quizów!

W dniach 5-8 grudnia odbyła się Podróż Marzeń, z której obszerną relację przygotowała dla nas jedna z uczestniczek a znajdziecie ją tutaj: www.kadryzeswiata.pl/?p=2151