Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 26-28.02. ZAPRASZAMY!

GRAFIKAA

Morze turystycznych inspiracji w Łodzi!

 

Zbliżające się Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje czy też krótsze weekendowe wypady. W dniach  26 – 28 lutego br. w hali Expo Łódź, zwiedzający spotkają się z podróżnikami i blogerami, wezmą udział w warsztatach, rajdach i wycieczkach. W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji pomagać będą liczni wystawcy, którzy przygotowali dla gości swoich stoisk bogatą ofertę wypoczynku i zaplanowali wiele atrakcyjnych niespodzianek.

Tegoroczne Targi odbywają się pod hasłem „Morze inspiracji”. W prezentowanej ofercie znaleźć będzie można wiele propozycji wypoczynku z regionu Pomorza oraz Warmii i Mazur. Region partnerski, Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna, przeniesie nas, w dosłownym tego słowa znaczeniu, w klimat słonecznego lata – na pełną nadmorskiego piasku plażę z leżakami, gdzie przy akompaniamencie szant  będzie można spróbować świeżych wędzonych ryb, zwiedzić kuter rybacki czy sfotografować się na tle jedynej w Polsce kwadratowej latarni morskiej.

W czasie targów odbędą się liczne spotkania z podróżnikami i blogerami. Razem z Fundacją Kadry ze Świata oraz Ainą Ambroszkiewicz będzie można odkryć w sobie surfera. Paweł Cieśliński opowie o tym, co oznacza dla niego spadochroniarstwo. Jest to pasja czy sport? Marlon Ribeiro zdradzi tajemnice plemienia Indian północnej Brazylii, zaś Ci, którzy planują podróż po Europie powinni wysłuchać opowieści Jakuba Porady – podróżnika i dziennikarza TVN – o podróżach dla każdego. Kazimierz Ludwiński zaprezentuje „Wyspę Szczęśliwych Dzieci”, a Roman Dobrzyński przedstawi Nepal w zupełnie innym świetle, niż większość ludzi go postrzega. Wszędobylscy.com udowodnią, że podróże „Z dzieckiem przez Polskę – to nie wyzwanie”. Miłośnicy Łodzi filmowej będą mieli okazję porozmawiać z Maciejem Kronenbergiem, współautorem „Przewodnika filmowego po województwie łódzkim”, jak również wziąć udział w quizie, zaś miłośnicy bajek mogą sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, wygrywając atrakcyjne nagrody.

Na najmłodszych i ich rodziców czekać będą atrakcje w strefie rodzinnej – warsztaty plastyczne, rękodzielnicze czy taneczne, zabawy z animatorami, bańki mydlane XXL, zamek dmuchany, zajęcia
z animacji poklatkowej, a także konkursy z nagrodami.  Będzie to szansa dla całych rodzin, by wspólnie spędzić czas, współpracować i dobrze się bawić.

W strefie aktywności będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zaś w namiocie młodsi zwiedzający dowiedzą się jak spakować swój plecak na obóz, poznają zasady turystycznego savoir – vivru, jak również nauczą się udzielić pierwszej pomocy. W trakcie zabaw można wygrać wartościowe nagrody. Ciekawi świata będą mogli zapoznać się z różnego typu namiotami, czy wybrać rower dopasowany do swoich potrzeb. Seniorom doradzimy, jak bezpiecznie podróżować oraz jakie współczesne formy rekreacji ruchowej są dla nich najlepsze. Zajęcia z nordic walking, pokazy sztuk walki oraz samoobrony z pewnością urozmaicą pobyt na terenach targowych. Aktywni turyści będą mogli zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą znakując go na targach. Osoby uwielbiające spędzać czas gotując będą miały okazję wziąć udział w pokazach i warsztatach, konkursach i degustacjach w strefie kulinarnej. Partnerem stref jest Expo-Łódź.

Dokładny harmonogram wydarzeń towarzyszącym Targom Na Styku Kultur znajduje się na stronach: nastykukultur.pl oraz facebook.com/TargiNaStykuKultur.

Organizatorem XXII Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur są Międzynarodowe Targi Łódzkie.